Informācija
par metastātisku krūts vēzi

KRŪTS VĒZIS NO A LĪDZ Z

Šajā vārdnīcā ir izskaidroti biežāk lietotie termini, ko dzirdēsiet, runājot par metastātisku krūts vēzi, tostarp stadijas, veidi, izmeklējumi, simptomi un ārstēšana. Izvēlieties burtu, lai sāktu.

A

Agrīns krūts vēzis Krūts vēzis, kas nav izplatījies ārpus krūts vai paduses limfmezgliem.

Anēmija Zems sarkano asins šūnu skaits. Var izraisīt nogurumu, vājumu vai elpas trūkumu.

Antiemētiskie medikamenti Medikamenti, kas samazina vai novērš sliktu dūšu.

Asinsaina Asins analīze, kas informē par katra veida asins šūnu daudzumu asins paraugā. Pazīstama arī kā asins šūnu skaits.

Attēldiagnostikas metodes Pazīstamas arī kā radioloģiskie izmeklējumi. Tā ir detalizētu ķermeņa iekšējo struktūru attēlu uzņemšana. Kā piemēru var minēt datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses izmeklējumu. Lasiet vairāk par attēldiagnostiku šeit.

Atkārtošanās Vēža atgriešanās pēc vēža brīva perioda. Šajā gadījumā vēzis var atgriezties mēnešus vai pat vairākus gadus pēc sākotnējās ārstēšanas. Vēzis var atkārtoties pirmreizējā lokalizācijā vai citur organismā.

B

Bifosfonāti Pazīstami arī kā kaulu stiprināšanas vai kaulu masas palielināšanas medikamenti. Tie ir medikamenti, kas palēnina vai novērš kaulu bojājumus. Šie medikamenti arī paaugstina kalcija līmeni. Biopsija Audu parauga paņemšana, lai noskaidrotu, vai tas satur vēža šūnas. Lasiet vairāk par biopsijām šeit.

C

CT izmeklējums Saīsinājums no datortomogrāfijas. Detalizēta ķermeņa iekšējās vides attēlu sērijas uzņemšana, izmantojot rentgenstaru iekārtu. Šī izmeklējuma laikā var ievadīt krāsvielu vai citu kontrastvielu (norijot vai kā injekciju), kas palīdzēs skaidrāk parādīt audus un orgānus.